"Aktar'' esasında kelime olarak Arapçada hoş kokular satan "attar" kelimesinden türemiş ve çeşitli kurumuş bitkiler satan dükkan-kişi manasında Türkçemizdeki bugün sıklıkla kullanılan Aktar Kelimesi halini almıştır.

Aktarlık Anadolu’dan tüm dünyaya ulaşan bitkilerle tedavi metodunu içerisinde barındıran, bugünkü modern eczacılığın temellerini oluşturan bir meslektir.

‘‘Nev aktar’’ olarak ismimizi; TDK’ye göre tür-çeşit, Farsçada geçen hali ile yeni, taze, son zamanda çıkmış anlamlarına gelen Nev kelimesinden aldık.

Bizler; sektördeki tecrübelerimizi bilinen, güvenilir marka bayilikleri ile birleştirip bu mesleği daha ileriye taşımak, kaliteli, güvenilir, uygun fiyatlı ürünleri yeni nesil bir ticaret anlayışı içerisinde sunmak adına ‘‘yeni nesil aktar’’ sloganını benimsemiş, yüzlerce çeşit ürün ile siz değerli müşterilerimize hizmet etmek amacıyla internetten satış yapmak için kurulmuş bir e-ticaret firmasıyız.

Bu amaçla “www.nevaktar.com” adresini hizmetinize sunduk.

Misyonumuz: Sektördeki yeniliklerin öncüsü, takipçisi olup sizlere en iyi hizmet anlayışı ile hizmet etmek ve güvenilir markaların güvenilir ürünlerini uygun fiyata ulaşılabilir hedefte olmasını sağlamaktır.

Vizyonumuz: Türkiye’nin en yenilikçi, en güvenilir, en fazla çeşit bulunduran kuruyemiş, kuru gıda, organik ürünler, doğal kozmetik ve aktar ürünleri alanında sektörün öncüsü olan bir e-ticaret sitesi olmak.

Nev Aktar Olarak İyi Alışverişler Dileriz.

***Yeni Nesil Aktar***